دوشنبه هفتم فروردین ۱۳۹۱

اسامی ثروت مند ترین مردان جهان در سال 2011 میلادی

مجله فوربس در اولین ماه سال ۲۰۱۱ اسامی پولدارترین مردان جهان را اعلام کرد:

۱٫    کارلوس اسلیم هلئو(مکزیک) دارایی ۵/۵۳ میلیارد دلار

کارلوس اسلیم هلئو صاحب سهام مخابرات مکزیک ، پولدارترین فرد این کشور و دنیا محسوب می شود. تنها در طول یکسال ارزش سهام وی به میزان ۳۵ درصد در معتبرترین بازارهای بورس دنیا افزایش یافته است. در حال حاضر سهام وی ارزشی معادل ۲۳ میلیارد دلار را دارا می باشد. ارزش کل دارایی های وی تقریبا ۵۳٫۵ میلیارد دلار تخمین زده شد است. این بدان معنا می باشد که ۱۸٫۵ میلیارد دلار در عرض یکسال به سرمایه های وی افزوده شده است.

۲٫    بیل گیتس(امریکا) دارایی ۵۳ میلیارد دلار

بیل گیتس با ثروتی معادل ۵۳ میلیارد دلار در جایگاه دوم واقع شده است. این مقام با لحاظ افزایش ۵۰ درصدی ارزش سهام شرکت مایکروسافت به دست آمده است. او برای چهاردهم یا پانزدهمین بار است که در میان پولدارترین مردان جهان قرار می گیرد.

٫  ۳  وارن بافت(امریکا) دارایی ۴۷ میلیارد دلار

آقای بافت بعد از جهش ده میلیارد دلاری سهام شرکت خود یعنی “برکشایر هاتاوی” ثروتی معادل ۴۷ میلیارد دلار را دارا می باشد. برکشایر هاتاوی شرکت مادر بیمه گذار است که چندین زیر مجموعه را اداره می کند.

۴٫    موکش آمبنی(هند)دارایی ۲۹ میلیارد دلار

ایشان رئیس گروه صنعتی ریلاینس است که یکی از شرکت های آسیب پذیر در هند محسوب می شود. آقای آمبنی این شرکت را از پدر خود که بنیان گذار آن محسوب می شود، به ارث برده است.ثروت وی هم اکنون ۲۹ میلیارد دلار برآورد شده است.

۵٫    لاکشمی میتال(هند) دارایی ۲۹ میلیارد دلار

وی بزرگترین کارخانه تولید استیل را در جهان راه اندازی کرده است. کل ارزش سرمایه او معادل ۲۸٫۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

٫  ۶لورنس الیسون(امریکا) دارایی ۲۸ میلیارد دلار

او هم اکنون ششمین مرد پولدار جهان محسوب می شود. آقای الیسون که خود بنیان گذار “اوراکل” است، در یک سال شاهد افزایش ۷۰ درصدی ارزش سهام خود بوده است. ارزش کل دارایی وی ۲۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۷٫    برنالت آرنولت(فرانسه) دارایی ۵/۲۷ میلیارد

برنالت آرنولت صاحب شرکت مد لباس در فرانسه است. او به نحو قابل توجهی اقتصاد شانگ های را متحول ساخته است. ثروت وی ۲۷٫۵ میلیارد دلار ارزش مالی دارد.

۸٫    ایکه باتیستا(برزیل)دارایی ۲۷ میلیارد دلار

پولدارترین مرد کشور برزیل، ثروت خود را از ۱۹٫۵ میلیارد به ۲۷ میلیارد دلار در یکسال افزایش داده است. بالواقع انگیزه وی آن است که پولدارترین مرد جهان شود. ثروت وی از اکتشافات میدان های گاز و نفت به دست می آید.

۹٫    آمانکیو اورتگا دارایی ۲۵ میلیارد دلار

آقای اورتگا دارنده ۴۵۰۰ فروشگاه در ۷۳ کشور است. ثروت ۲۵ میلیاردی وی از جایی غیر از شرکت مد لباس اسپنیش موگولا نیست.

۱۰٫    کارل آلبرچت(المان)دارایی ۲۳ میلیارد دلار

کارل آلبرچت با ۹۰ سال سن اهل کشور آلمان است که دارنده سوپر مارکت های زنجیره ارزان قیمت در این کشور می باشد. او این فروشگاه ها را درست بعد از جنگ جهانی دوم راه اندازی کرده است. در حال حاضر ثروت  وی ۲۳ میلیارد دلار برآورد شده است.

نوشته شده توسط در |  لینک ثابت   •